TEEKANNE – záruka kvality

Čaje TEEKANNE predstavujú jedinečný pôžitok, starostlivo vyberané výrobky a striktné požiadavky v procese spracovania. Josh Feitelson navštívil rôzne plantáže firmy TEEKANNE a vytvoril tak zaujímavú vizuálnu zbierku materiálu o výrobe našich čajov. 

Na ceste po plantážach

Zoznámte sa so začínajúcim talentovaným filmárom Johnom Feitelsonom.

Navštívil rôzne plantáže po celom svete a stretol sa so zamestnancami firmy TEEKANNE. Objavujte svet čaju TEEKANNE spolu s ním.

 
Josh Feitelson navštívil rôzne plantáže po celom svete a stretol sa so zamestnancami firmy TEEKANNE. Objavujte svet čaju TEEKANNE spolu s ním.
Josh Feitelson navštívil rôzne plantáže po celom svete a stretol sa so zamestnancami firmy TEEKANNE. Objavujte svet čaju TEEKANNE spolu s ním.

Starostlivý výber

Firma TEEKANNE získava väčšinu surovín z kontrolovaného hospodárstva od svojich zmluvných pestovateľov, čím zaručuje trvale vysokú kvalitu svojich výrobkov.

Poľnohospodárski inžinieri firmy TEEKANNE kontrolujú celý výrobný reťazec v krajinách pestovania čaju. Na začiatku celého procesu je výber oblastí pestovania, ktorý majú na starosti naši odborníci. Rozhodujú faktory ako podnebie, kvalita pôdy, počet hodín slnečného svetla a čistota vody. Komplexný koncept pestovania Poľnohospodárski inžinieri firmy TEEKANNE potom poskytnú vybraným pestovateľom rady ohľadom plánovania plantáží, s výberom najleších rastlín a zaistia optimálne spracovanie zozbieraných čajových lístkov. Pestovanie a zber pravidelne kontrolujú zamestnanci firmy TEEKANNE priamo na mieste. Sleduje sa komplexný koncept pestovania, ktorý zohľadňuje človeka, prírodu a životné prostredie. Tak môžu naši experti vďaka špeciálnym prieskumom pôdy napr. vybrať najvhodnejší spôsob hnojenia. Prípravky na ochranu rastlín sa používajú len v prípade nutnosti a výhradne s účinnými látkami, ktoré sú schválené Európskou úniou. Ďalšie spracovanie čajových lístkov, vrátane vädnutia, zvinovania, fermentácie, sušenia a skladovania prebieha v súlade s pravidlami a postupmi, ktoré stanovuje firma TEEKANNE. Dodržanie prísnych hygienických a environmentálnych štandardov spoločnosť TEEKANNE pravidelne kontroluje.

Výber najlepších oblastí pestovania

Výber najlepších oblastí pestovania

Poľnohospodárski inžinieri firmy TEEKANNE kontrolujú celý výrobný reťazec v krajinách pestovania čaju. Na začiatku celého procesu je výber oblastí pestovania, ktorý majú na starosti naši odborníci. Rozhodujú faktory ako podnebie, kvalita pôdy, počet hodín slnečného svetla a čistota vody.

Spracovanie

Spracovanie

Ďalšie spracovanie čajových lístkov, vrátane vädnutia, zvinovania, fermentácie, sušenia a skladovania prebieha v súlade s pravidlami a postupmi, ktoré stanovuje firma TEEKANNE. Dodržanie prísnych hygienických a environmentálnych štandardov spoločnosť TEEKANNE pravidelne kontroluje.

Kontrola kvality

Na zaistenie kvality a vývoj nových produktov založila spoločnosť TEEKANNE v ústredí v Düsseldorfe vlastné oddelenie s 29 zamestnancami. Procesy sú certifikované podľa DIN EN ISO 9001:2000 a v súlade s Medzinárodnou potravinárskou normou.

Firma TEEKANNE má tiež vlastné laboratórium kontroly kvality. 12 zamestnancov tu ročne vykoná viac než 20 000 analýz. Laboratórium je vybavené najmodernejšími prístrojmi, na ktorých sa overujú jednotlivé parametre nad rámec, ktorý stanovuje zákon.

Štvornásobná kontrola kvality

Každá surovina prechádza štvornásobnou kontrolou kvality: pred nákupom, pri príjmaní tovaru, po miešaní a po výrobe.

Tieto kontroly kvality zachytia všetky suroviny, ktoré nevyhovujú prísnym požiadavkám firmy TEEKANNE a ktoré v našich výrobkoch nemajú čo robiť.

Zmyslové testy

Okrem laboratórnych testov sa všetky suroviny testujú zmyslovo, kontroluje sa vzhľad, aróma a chuť. Podnikoví degustátori čaju a ich asistenti kontrolujú vzorky tovaru a dodané suroviny počas celého výrobného procesu v Düsseldorfe. Tak sa zaistí splnenie zmyslových požiadaviek pred distribúciou výrobkov do predaja.

Hygiena

Zariadenie na dezinfekciu zaisťuje splnenie hygienických požiadaviek našich bylinkových a ovocných čajov. Vďaka šetrnému procesu zostávajú zachované všetky účinné látky.

Kvalita obalu

Dokonca i obal výrobkov firmy TEEKANNE musí spĺňať najvyššie kvalitatívne kritériá. Používajú sa výhradne obaly bez podielu recyklovaného materiálu, ktoré zároveň zodpovedajú našim zmyslovým a laboratórnym požiadavkám. Na zaistenie kvality výrobkov TEEKANNE sa všetky suroviny a obaľovací materiál nakupuje jednotne.

Vývoj produktov

Vytvorenie hotovej čajovej zmesi z jednotlivých surovín si vyžaduje veľa práce. Každá surovina má jedinečný charakter, preto je náročné nájsť takú čajovú kompozíciu, aby bola chuťovo harmonická a vyvážená. Potrebné sú aj bohaté skúsenosti a cit pre čaj. Túto výzvu však prijímame s radosťou.

Každý výrobok značky TEEKANNE má jedinečnú, neporovnateľnú chuť a skladá sa výlučne z prírodných ingrediencií. Aby to tak zostalo, máme tím vyškolených degustátorov, ktorí vďaka svojim vycibreným chuťovým zmyslom vytvoria obľúbené zmesi čajov TEEKANNE, ktoré chutia vždy rovnako.

Pracovníci nášho oddelenia vývoja produktov navrhujú každý rok veľké množstvo nových produktov.

Skôr než ale nová zmes uvidí svetlo sveta, degustátori namiešajú a ochutnajú viac ako 500 rôznych vzoriek. Na našich receptoch sa totiž pracuje tak dlho, kým naši zamestnanci oddelenia vývoja produktov nie sú úplne spokojní.

Produkty potom postúpia na ochutnávku interným a externým komisiám, ktoré sa skladajú z laických zákazníkov. Tí čaje otestujú a ohodnotia. Ak nie sú výsledky týchto testov uspokojivé, zmesi putujú naspäť do oddelenia vývoja produktov a práca pokračuje, až kým nevznikne tá správna chuť. Až keď sú spokojní naši zamestnanci, interná a externá komisia môže produkt značky TEEKANNE postúpiť do výroby.

Vianočné vanilkové rožky s čajom rooibos

Vianočná klasika na originálny spôsob.

Pozrite sa na recept

Sladké, Najsladšie, Rosé Latte

Naša najobľúbenejšia farba pre rok 2017 je ružová!

Pozrite sa na recept

TEEKANNE na facebooku.

Navštív náš facebook a sleduj novinky zo sveta TEEKANNE.

Sledovať